Termodinamik Termogreen 12 İnverter Split Klima


Satış Fiyatı STOKDA YOK
Havale Fiyatı STOKDA YOK
Kategori Duvar Tipi Inverter Klimalar
Marka TermodinamikTermodinamik Termogreen 12 İnverter Split Klima Ürün Detayları

INVERTER KLİMA NEDİR?

Inverter klim, alternatif akımı doğru akıma çeviren bir AC-DC çeviricisi ve doğru akımı, istenilen şartlara uyabilen frekanslardaki alternatif akıma geri dönüştürebilen bir kontrol sistemiyle donatılmıştır. Inverter bir klimanın çalışma frekansı değişkendir(17 Hz - 120 Hz).

Aktif filtre ve köprü doğrultucular alternatif akımı doğru akıma çevirirler. IPM (Inverter Power Modul - Inverter Güç Ünitesi) istenilen frekans ve voltajda alternatif akım oluşturmak için doğru akım üreten diyod ve transistör gibi elektriksel komponentlerle donatılmıştır. INVERTER VE ON-OFF (STANDART) KLİMALARIN ÇALIŞMA FARKLILIKLARI
Standart (on-off) cihazlarda kompresör sabit hızla çalışır. Sıcaklık, ayarlanan değere ılaştığında kompresörün çalışması durur. Sıcaklık belli bir değerin altına düştüğünde kompresör tekrar devreye girer.

Termogreen inverter klima cihazın çalıştığı ortamın sıcaklığı istenilen değere ulaşıncaya kadar kompresörün çalışma hızı değiştirilir.
Örnek:Soğutma modunda cihaz açılır açılmaz kompresör istenilen konfor sıcaklığına çok çabuk ulaşabilmek için maksimum hızda çalışmaya başlar. Sıcaklık ayarlanan değere ulaşıncaya kadar kompresör hızı yavaş yavaş azalır ve sıcaklığı koruyabilmek için gerekli optimum devir sayısıyla çalışmaya devam eder. Inverter klima oda sıcaklığını sabit tutmak için maksimum konfor ve çok sessiz bir çalışma ile hissedilmeyen elektriksel salınımlar yapar. Bu özel çalışma sistemi standart on-off klimalarla kıyaslandığında %30'a varan enerji tasarrufu sağlar. başla-durlar yerine motor devrinin değiştirilmesi sayesinde bütün mekanik araçlarda kalkış ve duruş sırasında oluşan zorlanma ve aşınmalar inverter klimada oluşmaz. Dolayısıyla inverter klima çok daha uzun ömürlüdür. YÜKSEK VERİM

PID akıllı kontrol algıritması;
Akıllı kontrol sistemi, inverter kompresörün çalışma frekansını ayarlar. Böylelikle daha verimli ve emniyetli bir işletme sağlanır.

180° sinüs - dalga dijital DC inverter teknolojisi;
Termodinamik DC Inverter Klima 180° sinüs - dalga dijital DC inverter teknolojisi ve fırçasız DC (BLDC) motorlu (değişken devirli) kompresör kullanılmıştır. Bu teknoloji sayesinde, 120° kare-dalga DC inverter sistemlerle kıyaslandığında daha fazla enerji tasarrufu ve stabil çalışma sağlanır. 
KONFOR
Hassas Sıcaklık Kntrol Teknolojisi
TermoGreen Inverter Klima yüksek sıcaklık dalgalanmalarına karşı elektronik hassas sıcaklık kontrol sistemleriyle donatılmıştır.

Akıllı Uyku Modu
Kullanıcının cihaz uyku moduna almasıyla birlikte sistem, akıllı uyku modu ile oda sıcaklığını otomatik olarak ayarlar. Bu, kullanıcıya en üst kalitede bir uyku ortamı sağlar. 


ÇEVRE DOSTU
Yüksek performanslı, çevreci bir soğutucu akışkan olan R410A, ozon tabakasına zarar vermez. TermoGreen Klimalar, R410A gazının karakteristiklerine en uygun ısı değiştiriciler ve kontrol sistemleriyle donatılmıştır.


ENERJİ TASARRUFLU CLEAN ÖZELLİĞİ İLE SÜREKLİ YÜKSEK VERİM
Soğutma ve nem alma modunda temizleme(clean) tuşuna basıldığında klimanız, evoporator üzerinde biriken nem ve rutubet, yok edecektir.


DÜŞÜK SES TEKNOLOJİSİ
Termodinamik TermoGreen Klima mükemmel aerodinamik dizaynı sayesinde, kütüphane ortamından daha düşük bir ses seviyesiyle çalışır.

BASİT VE KOLAY TEMİZLİK
İç ünite filtresi çok basit bir müdahale ile kolaylıkla yerinden çıkabilir. Böylelikle, filtrenin tüm parçaları kolaylıkla temizlenebilir ve iç ünite her zaman yeni ve şık görünür.


 


 

Kurulum 

Ürün elinize ulaştıktan sonra paket içeriğinde yer alan servis listesinden tarafınıza en yakın yetkili servisi çağırmanız yeterli olacaktır.
Yetkili servis "Ücretsiz" olarak kurulum işlemini gerçekleştirecektir.
Yetkili servis kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra Garanti Belgesini onaylayacak ve ürünün garanti süresi başlamış olacaktır 

• Termodinamik Tüketici Danışma Merkezi : 0850 222 22 35

• Tüm Termodinamik ürünleri Termodinamik A.Ş. garantisi altında olup, Termodinamik servisleri tarafından 3 yıl garanti hizmeti verilmektedir.

Bu ürün için henüz yorum yapılmamıştır. İlk Siz Yorum Yapabilirsiniz !
Ürünlere yorum yapabilmeniz için müşteri girişi yapmanız gerekmektedir.